May 2017

Co darovat ke dni otců?

30. may 2017 at 17:59 | Calistka |  Články o kosmetice
Den matek je pro nás běžně zažitý den, který na náš křičí ze všech stran, ale trochu méně známý a nedoceněný svátek je právě DEN OTCŮ. S tatínky je někdy docela dost starostí a není s nimi nejjednodušší pořízení, ale přesto všechno bychom je neměly zanedbávat.Den otců vychází letos na 18. červen a je již na čase pomalu začít vybírat dárek. Pro mě je vždy jasnou volbou kosmetiky a asi tím ani nikoho nepřekvapím. Dnes bych ti tedy ráda ukázala pár svých návrhů, kterými můžeš potěšit svého tatínka.

Dokonalá kořeněná a přirozená pánská vůně asi právě takto bych definovala Dior Fahrenheit toaletní vodu, kterou v drogériích okukuji již hodně dlouho a stále častěji ji cítím z mladých i starších mužů. Tato vůně dodá mužnost a opojnou vůni každému muži.

Hugo Boss No.6 Bottled patří jednoznačně mezi mé oblíbené pánské vůně. Doma máme pouze voňavku, ostatní věci jako balzám po holení nebo sprchový gel jsem zatím nikde neviděla, nicméně jako luxusní sadu bych určitě volila právě tuto.

Pěna na holení a ostrá žiletka no to se zkrátka hodí nejen nám ženám, ale i mužům prostě vždy. Tento dárek najdeš v příjemném cenovém rozmezí a určitě s ním nikoho neurazíš! Naopak dobré vybaveníčko je prostě základ.

Řešíš nějakým způsobem DEN OTCŮ nebo ti je tento den cizí?

Recenze: Bio šípkový olej 100 ml

12. may 2017 at 14:12 | Calistka |  Recenze kosmetiky
Celé čtyři články jsem pro tebe o BIO VÝROBCÍCH nachystala, ale článek, na který jsem se těšila nejméně mám na starost právě dnes. Bude pro mě trošku obtížnější než obvykle, protože z dnešního produktu vůbec nejsem tak nadšená jako vždy.


Produkt, o kterém se dnes budeme bavit je BIO ŠÍPKOVÝM OLEJEM, který je vhodný pro stárnoucí, suchou a zničenou pleť. Obzvláště užitečný může být potom pro poškozenou a zjizvenou pleť. Já sama ničím takovým netrpím a má pleť je snad ještě v dobrém stavu, ale přesto jsem tento AKAMUTI PČÍRODNÍ OLEJÍČEK chtěla vyzkoušet.

Jak už jsem naznačovala v úvodu z olejíčku, tak nadšená nejsem. Má totiž velmi nepříjemnou barvičku, jakmile jsem si ji nakapala na ruku a dala na obličej upřímně jsem se zhrozila. Barva je sytě oranžová (přesně takovou oranžovou nemám ráda) a na obličeji vypadá opravdu hrozně. Proto je olej vhodný spíše k večernímu užití, ale já ho bohužel kvůli tomuto nějak nejsem schopná používat. Absolutně totiž nedokážu existovat s obličejem, který má nádech do takové barvy. Schválně jsem ti olej kápla na vatový tampon.


Pokud čichám k samotné lahvičce olejíček nemá nijak výraznou ani zajímavou vůni, když si ovšem pár kapek nakapu na ruce, které sice ihned změní odstín na nepřirozeně oranžový zdá se mi už vůně poněkud nepříjemná. I já jsem častým odpůrcem parfemace a chápu, že u BIO výrobků to nejde obzvlášť, ale tentokrát hold vůni nemohu příliš pochválit.


Co naopak musím pochválit je balení, které mi připomíná Indii a ani nevím proč. O etiketu ovšem ani tak nejde jako o to, že velmi chválím tmavou plastovou lahvičku. Často při výběru hlavně olivového oleje na vaření dbám na to, aby byl v tmavém balení, protože oleje by neměly přijít do styku se světlem a měly by také být skladovány v tmavých prostorech.


Co se týče samotných účinků, tak je dnes soudit úplně nechci, ač vím, že je to ta největší škoda a v podstatě to nejdůležitější. Zároveň se přiznám ale že abych něco otestovala musela bych věc vyzkoušet opravdu pečlivě a víc krát, a to se bohužel u tohoto olejíčku nestalo, protože jsem ho poslala dál někomu, kdo jej využije mnohem více. Proto pokud nevíš, co pořídit starší mamince nebo babičce zde máš doporučení na dárek!

Jak působí tento olejíček na tebe? Vadí ti barva tekutiny nebo bys to pro účinek přežila?

Souboj elektrických kartáčků Oral B Vitality Sensitive Clean a Oral B D20.543.2M Professional

12. may 2017 at 14:07 | Calistka |  Články o kosmetice
To že jsem zastáncem elektrického zubního kartáčku o mě už možná víš. Z manuálního kartáčku jsem přešla asi před dvěma lety a vůbec ničeho nelituji. V dnešním článku bych ti ráda představila dva elektrické zubní kartáčky, které jsem do teď měla. Na zkoušku jsem si pořizovala nejlevnější kartáček, který byl k dostání a asi před dvěma měsíci jsem přešla na trošku výkonnější. Pojď se společně podívat na porovnání těchto dvou kartáčků.

Kartáček, s kterým jsem začínala. Určitě bych jej doporučila lidem, kteří nikdy elektrický kartáček neměli. Mně osobně vyhovoval snad ve všech směrech a měla jsem ho velmi ráda. Vydržela jsem s ním dva roky. Po dvou letech jsem pozorovala snad jen to, že musím kartáček nabíjet mnohem častěji pokud jsem chtěla maximální výkon. V následujících bodech pár informací a mých postřehů.
 • · Naprosto nejlepší kartáček pro začátečníky.
 • · Cenově jeden z nejpřijatelnějších kartáčků ve své kategorii.
 • · Jednoduchá funkčnost a ovládání.
 • · Velmi příjemných přechod z manuálního kartáčku.
 • · Vyzkoušejte jiné než v originálu přiložené hlavice.
 • · Design nějak nezaujal a ergonomie také nic moc.
 • Kartáček byl velice příjemný a jemný, určitě doporučuji pro citlivý chrup.
Výsledek obrázku pro Oral B Vitality Sensitive Clean notino

Kartáček, který jsem vyzkoušela po dvou letech používání elektrického kartáčku. Ze začátku jsem byla z kartáčku úplně nadšená a unešená, ale nadšení trošku opadlo. Kartáček má jednak lepší výkon, baterie je stále 100 % a tak nemusím často nabíjet, ale hlavně by měl mít kartáček lepší funkce jako například časovač (co 30 sekund, že přejdete na jinou část úst a upozornění po dvou minutách). Součástí a vylepšením by měla být také světelná dioda, která se rozsvítí při velkém tlaku na zuby. Opět v bodech najdeš pár mých postřehů a informací o tomto kartáčku.
 • · Časovač, který mě co 30 s upozorňuje ať přejdu na jinou část zubí nevyužívám, protože nevydržím 30 s na jedné části. Tenhle časovač bych úplně nejraději vypnula (bohužel nejde to).
 • · Často nevím, jak dlouho si zuby čistím, protože vibrací a upozornění je až příliš. Po dvou minutách si často myslím, že uplynulo jen dalších 30 s. Nechala bych tedy jen upozornění po dvou minutách.
 • · Velmi výkonný kartáček, u kterého jsem vyzkoušela i jiné než kulaté hlavice.
 • · Cena je jednoznačně vyšší, a tak už je pro mnohé kartáček méně dostupný.
 • · Světelná dioda je velmi nepříjemná a pro mě jednoznačně otravná. Stačí trošku více zatlačit a ihned se rozsvítí, což po ránu nebo k večeru už není úplně příjemné.
 • · Mnohem lepší uchopení a hezký design.
Výsledek obrázku pro Oral B D20.543.2M

Tak toto by bylo mé shrnutí a porovnání dvou elektrických kartáčků. Oral B D20 jsem si pořizovala, protože jsem chtěla už něco trošku výkonnějšího, což kartáček splňuje, ale zbylé funkce mě upřímně spíše otravují. Když to tak porovnám tak se nemůžu jednoznačně rozhodnout, který z kartáčků byl lepší. Já sama mám velmi ráda oba dva, ale musím nutně říci, že u toho, který mám nyní mi jisté funkce opravdu vadí a byla bych mnohem raději, kdyby tam třeba nebyly.

Recenze: Romantická kabelka značky Anekke

7. may 2017 at 12:54 | Calistka |  Recenze Ostatní
Uvař si čaj nebo kávu, udělej si pohodlí, protože právě teď začíná pohádková recenze a já budu velmi ráda, pokud si ji užiješ stejně tak jako já. Doufám, že tě pohltí a chvilku zapomeneš na to, co tě trápí a společně se mnou a značkou Anekke se přeneseš do světa snů, záhad a tajemství.


Nejmenší parádnice, dospívající slečny, ale také dospělé ženy právě všem je dnešní recenze určena. Řeč totiž bude o kabelce, která je tak dokonalá, že se hodí pro ženy v každém věku. I já sama jsem se v této designové tašce úplně našla. Přijde mi totiž velmi mladistvá a oživující, takže se můžeš spolehnout na to, že s touto kabelkou nebude žádný outfit nudný!


Španělská značka Anekke se vskutku uchvacujícím designem
Pokud jste o značce Anekke ještě neslyšely určitě nevězte hlavu, protože já jsem se o ní také dozvěděla nedávno teprve poprvé. Musím však podotknout, že když jsem uviděla výrobky této značky úplně mě ohromily! Tato španělská značka totiž svými jemnými obrázky ve stylu něžných a roztomilých panenek ohromí určitě na první pohled každého. Váš zrak upoutá středně veliká kabelka se spoustou malých, a přitom tak nápaditých detailů jako jsou knoflíčky, spínací špendlík či ozdobné zapínání.Design, jak ho neznáme
Většina kabelek je jednoduše z obou stran stejných a většinou je musíme stejně nosit pouze z jedné strany, protože na zadní straně mají často všitou kapsičku na zip sloužící k uschování klíčů, a tak zadní strana už nevypadá tak dokonale. U této kabelky je to vše ovšem trošku jinak! Na přední straně najdeš zasněnou panenku se spoustou dekorací. Druhá strana ovšem není stejná! Pohled na panenku se ti tentokrát nenaskytne. Naopak tě překvapí zajímavá látka s obdélníčkem, který hlásá ke sdílení tvých snů. Kromě toho se i zde nachází kapsa se zapínáním, ale není tak rušivá, takže nikdo nepozná, že se jedná o zadní stranu kabelky.


Přes hlavu nebo přes rameno, volba je jen na tobě
Kabelka má dvě klasické uši přes rameno, ale má možnost i připnutí dlouhého popruhu tak aby se dala přehodit přes hlavu. Já sama jsem prvně kabelku nosila bez připínacího popruhu, ale nakonec jsem ho také jednou vyzkoušela a už ho nějak z kabelky nesundala. Mě osobně alternativa přehození přes hlavu asi vyhovuje více.Kvalita na prvním místě
Nejen, že je tato kabelka velmi krásná, ale je také velmi kvalitně ušita. Kombinace různých látek ale také kůže působí opravdu velmi luxusním dojmem. Vnitřní podšívka kabelky a kvalitní popruh z kůže a pevnými kovovými karabinkami jsou také samozřejmostí a já tedy opravdu mohu ve směru kvality jen a jen chválit.

Prostorné a přehledné vnitřní uspořádání
Vnitřní uspořádání kabelky jsem ti bohužel dnes nevyfotila, protože jsem v kabelce měla spoustu věcí, ale můžu říci, že takový pořádek jsem v kabelce snad ještě neměla. Uvnitř tašky panuje naprostý přehled díky jedné velké kapsy a dvou menších našitých přihrádek, na intimní a tajné potřeby je potom ještě jedna menší kapsička na zip."Žijme své sny a stárněme pomalu"
Když jsem poprvé kabelku viděla říkala jsem si, že jsem na ni už možná trochu stará… měla bych být momentálně přeci elegantní, a tak nějak vážnou dámou znělo mi v hlavě, ale nakonec mě ohromila natolik, že jsem ji nedokázala odolat. Proto bych ti ráda předala jedno malé poselství, které zastávám já a myslím, že i značka Anekke "Žijme své sny a stárněme pomalu". Pamatujme, že každá z nás začínala u panenek a snů, tak proč se jich vzdávat?

Líbí se ti design značky Anekke a jejich nápad se zasněnými panenkami?

Jakou vůni potěšit maminku k 8. květnu?

5. may 2017 at 16:47 | Calistka |  Články o kosmetice

Den matek se nám kvapem blíží, a tak si myslím, že je dobré shrnout si pár voňavek, které by se dali při této příležitosti věnovat mamince. Určitě některé parfémy či toaletky ode mě již znát budeš, protože zde na ně třeba byla kdysi recenze. Doufám ovšem, že tě i tak alespoň trochu inspiruji.

Jednoznačně voda, která momentálně dobývá podle mě svět. Když jsem ji kupovala mamince, počítala jsem s tím, že si ji budu půjčovat, ale nakonec jsem si ji pořídila i sama pro sebe! Tuto parfémovanou vodu jsme pořizovaly také tetě k narozeninám a myslím, že šlo opravdu o jasnou volbu! Dokonalá výrazná vůně, která ovšem není nijak vtíravá.


Vůně, která mně osobně připomíná prací prášek, ale přesto je pro maminky jako stvořená! Jedná se o něžnou květinovou vůni, která poměrně dlouho vydrží. Tato vůně asi není pro každého, ale pokud tvoje maminka preferuje něžné a nevtíravé vůně určitě nezvolíš s touto toaletkou špatně.

Výsledek obrázku pro Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh toaletní voda pro ženy

Léto se blíží a možná nebude špatné odlehčit našim nosánkům a zvolit něco jemného a osvěžujícího. Dobrým nápadem jsou určitě tělové spreje pro ženy světoznámé značky. Já sama žádný z těchto sprejů nemám, ale v drogérii jsem jich pár očichala a musím říct, že vůně mi byla většinou velmi příjemná. Proč nezkusit mamince darovat právě tělový sprej?
Výsledek obrázku pro Victoria's Secret Love Spell tělový sprej pro ženy

Recenze: Mýdlo Rhassoul z BIO NATURAL

2. may 2017 at 10:19 | Calistka |  Recenze kosmetiky
Dnešní recenzi bych ráda věnovala přírodnímu mýdlu Rhassoul od značky BIO NATURAL, kterou jsem ti již 2x představila. Mýdlo jsem vybírala jen tak a neměla s ním větší záměry, ale bylo mi jasné, že ho využiju spíše na pleť nebo jemné partie těla. Tento produkt se stal mým každodenním pomocníkem a já se bez něho už nedokážu téměř obejít. Pojď se společně se mnou podívat, jak toto mýdlo obstálo.


Mýdlo RHASSOUL vyšouplo z prvního místa můj oblíbený čistič pleti od Garnieru, protože je opravdu skvělé a po umytí pleti mýdlem nemám již potřebu čistit pleť tolik do hloubky kartáčkem, jak tomu bylo před tím. Nyní se snažím čistit mýdlem každé ráno (po sportu) a každý večer před spánkem. A musím říct, že pleť mi připadá krásně jemná a čistá.


Mýdlo má jemnou vůni, která připomíná čistotu. Kdysi jsem už jedno přírodní mýdlo měla a musím přiznat, že vonělo téměř identicky. Já tuhle vůni mám velmi ráda, protože mi přijde jemná a taková čistá… ani nevím, jak bych to správně měla formulovat, ale jednoznačně mohu říct, že bych ani nechtěla, aby přípravek na obličej jako je tento byl snad nějak chemicky parfémován.

Mýdlo RHASSOUL bylo zabaleno v pytlíčku (nevím o jaký materiál jde, možná bambusová vlákna?), které je opět z přírodního materiálu. Po prvním otevření bylo mýdlo ještě v nějakém igelitovém obalu, ale ten jsem ihned po prvním použití vyhodila a skladuji jen v pytlíčku. Vždy mýdlo nechám oschnout na topení a potom ho do pytlíčku vložím. Jediné, co mě trošku štve je, že pokud je mýdlo mokré či jen vlhké nalepí se na něho vlákna právě z přírodního vaku.


Pokud tě už nebaví používat běžné šampony možná jsi na správné adrese, protože právě toto mýdlo by mělo být vhodné i na vlasy. Já se přiznám, že jsem prostě zvyklá na pěnící šampon, a tak mě to neláká ani vyzkoušet, ale třeba až bude mýdlo trochu více ojeté a opotřebované, tak to také vyzkouším.


A co říci na závěr? Jak jsi mohla pochopit z celé mé recenze já jsem s mýdlem maximálně spokojená a velmi mile mě překvapilo. Myslím, že ho na čištění pleti budu používat opravdu dlouho, než zase objevím něco nového a lepšího, ale jde to vůbec? Co ti může pleť vyčistit lépe než přírodní kosmetika?

A jak vnímáš přírodní mýdla ty? Myslíš si, že jsou tuhé šampony budoucností?