April 2017

Recenze: MINERAL ČISTICÍ MLÉKO

27. april 2017 at 10:24 | Calistka |  Recenze kosmetiky
V minulém článku jsem ti představila momentálně svůj nejoblíbenější přípravek na odličování a čištění pleti od značky FOR LIFE & MADAGA. Společně s tonikem (proklik na článek), které jsem tedy recenzovala minule používám ještě MINERÁLNÍ ČISTÍCÍ MLÉKO, které bych ti ráda představila dnes.


Toto mléko jsem si pořídila díky krému na oční okolí, který také obsahuje minerály z mrtvého moře. Krém mě velmi zaujal a když jsem vybírala nějaký odličovač říkala jsem si, že mít něco do páru nebude vůbec zlé a opravdu není.Minerální čistící mléko má jemnou konzistenci, která krásně odlíčí a vyčistí drobné nečistoty. Krásně se s ním pracuje a velmi chválím, že není až příliš husté, protože opravdu nemusím husté odličovače, které zanechávají většinou pleť až příliš mastnou. Mléko zanechává pokožku hydratovanou a krásně jemnou. Já sama prvně vždy odličuji mlékem a potom dočišťuji tonikem, což už je spíše má rozmazlenost, protože mléko také čistí velmi krásně. Ale když ono to dohromady dává tak dokonalé duo!K mléku je také speciální tonikum. Já sama mám ovšem BALANCE TONIKUM s kterým toto čistící mléko tvoří opravdu dokonalé čistící DUO.


Odličovač má opravdu velmi krásnou jemnou vůni, která je opět naprosto uvolňující a relaxační. Naprosto jsem si zamilovala parfemaci a jelikož i tonikum voní stejně dohromady mi vůbec nevadí. Musím také pochválit pro mě v poslední době velmi důležitou věc a to, že mléko neštípe při kontaktu s očima. Takže pokud sháníš něco na odlíčení očí mohu jen doporučit! Sama jsem dlouho hledala vhodný přípravek, který by odstranil dokonale řasenku, oční stíny a poradil by si prakticky s každým zbytečkem. Tonikum i mléko jsou na to opravdu jako stvořené.

A jak působí toto čistící mléko na tebe? Zaujalo tě více mléko nebo tonikum?

Recenze: Nimbový bylinný vlasový olej 100ml

25. april 2017 at 19:41 | Calistka |  Recenze kosmetiky
Kromě šamponu (proklik na recenzi), který jsem ti minule představila jsem z této řady vyzkoušela také vlasový olejíček, který pro mě byl tak trochu novinkou. Do teď jsem totiž používala oleje do vlasů, který se dávaly až po umytí. Tento olejíček se dává ovšem již dvě hodiny před umytím, což pro mě bylo velmi překvapivé, ale musím říct, že mě výsledný efekt opravdu mile překvapil a olejíček se stal mým pravidelným pomocníkem!


Vlasy si myju, co dva dny a pokud nezapomenu vždy si na konečky nanesu tento zázračný NIMBOVÝ BYLINNÝ OLEJ. Musím říct, že vlasy mám po něm krásně jemné a hebké, konečky se většinou trošku zacelí, a tak nějak jdou příjemně do sebe, že na druhý den nevidím až takové roztřepení a zničení (ano nechce se mi stříhat vlasy a můžeš mi za to vynadat).

Olej má velmi krásnou a jemnou vůni, která mě naprosto unáší. Stejně jako šampon se jedná o vůni přírodní bylinnou. Tato vůně je velmi uklidňující a příjemně uvolní tělo i mysl, takže pokud si chcete i před sprchou vychutnat nějaký rituál zde je nápad na jeden nový!


Obal olejíčku je velmi hezký, chválím tmavé balení, a hlavně skleněnou lahvičku, protože kdo mě zná ví, že jsem naprosto ujetá na luxusní skleněné balení. Protože právě sklo dodává často pocit luxusu a trochu lepšího provedení než obyčejný plast. Tmavé balení ochrání krásně olej před světlem, takže za mě také super!


Účinky jsem zmínila a své vedlejší body jako milovnice vůně a designu také, takže myslím, že pokud chceš něco dobrého a účinného pro své vlásky určitě neuděláš s tímto olejem chybu, protože já jsem z něho velmi nadšená.

Slyšela jsi už někdy o oleji do vlasů, který se používá před samotným mytím? Používáš vlasové oleje?

Recenze: RYOR Ryamar denní krém s amarantovým olejem a hedvábím

22. april 2017 at 10:53 | Calistka |  Recenze kosmetiky
Dnešní článek by měl být recenzí, ale jelikož se bude jednat o krém, který mi už došel nechci zase úplně jen hodnotit, protože vždy když už výrobek nemám u sebe se mi recenze píší velmi těžko. Krémy značky RYOR jsem vždy měla velmi, velmi ráda a často si je opakovaně kupovala a zkoušela nové, které jsem třeba neměla. Strach, že by RYOR byl špatná volba jsem nikdy neměla, ale s časem jsem si asi už našla trošku lepší a mě více vyhovující krémy od jiné značky.


Jak už jsem řekla s krémy jsem byla vždy velmi spokojená. Jediný, který mě zaujal trošičku méně byl ovšem právě denní krém s amarantovým olejem. Svým způsobem byl perfektní stejně jako jeho ostatní sourozenci, ale měl jednu pro mě dost důležitou špatnou vlastnost. Nevím, jestli to takto opravdu je nebo jsem jen narazila na špatnou šarži, ale krém zvláštně voněl… vůně byla pro mě opravdu trochu nepříjemná, ale čím to tedy bylo vlastně nakonec nevím.


Krém bych doporučila určitě pro pleť starší a sušší. Jelikož krém byl velmi hutný a mastnější. Pleť po něm byla sice krásná, ale vstřebávání někdy trvalo trošičku déle.


Kromě krému s tímto olejem jsem také zkoušela olejíček této značky a byl velmi dobrý, ten byl ovšem naopak úplně bez vůně, což nás s mamkou také docela překvapilo.

Recenze: Nimbový uklidňující šampon z BIO NATURAL

18. april 2017 at 10:54 | Calistka |  Recenze kosmetiky
Dnes bych chtěla odstartovat novou edici recenzí. Půjde totiž o věci z e-shopu BIO NATURAL. Konkrétně jsem si pro tebe připravila recenzi na šampon, vlasový olejíček, mýdlo a šipkový olej. V plánu jsou tedy čtyři články a my se dnes podíváme právě na první, který bude věnován přírodnímu NIMBOVÉMU ŠAMPONU.

Tento šampon mě hned na první pohled velmi zaujal, líbilo se mi totiž jeho balení a nemusím říkat, že miluji, když mají kosmetické výrobky dávkování s pomocí pumpičku, a právě to mě u šamponu také velmi mile překvapilo. Takže pokud jde o design a balení nemám vůbec nic, co by šlo vytknout.


Tento šampon má příjemnou velmi jemnou vůni, která mi nijak nevadí, není totiž nijak silná, a naopak hezky uklidňuje a zbytečně nezaměstnává mé čichové ústrojí. Takže za mě jednička.

Já sama šampon používám a mám z něho docela dobrý pocit, protože mi přijde, že ihned po prvním použití mě přestala svědit pokožka hlavy s čímž jsem měla v poslední době docela problém. Lupy mám sice jen občas, ale v poslední době mě nějak netrápily, ale tohle zrovna nepřisuzuji šamponu, ale mám, pokud tě trápí lupy šampon je právě vhodný i na tento problém a stejně tak i na problémy s pokožkou, které mě osobně třeba trápí. Často mívám podrážděnou pokožku pod vlasy a trápí mě svědění, protože se mi kůže loupe.


U šamponu musím také vyzdvihnout jeho jemnost. U drogérkových šamponu mě totiž často trápila agresivita, s kterou se rvaly s nečistotami. Nevím, jestli jsem jediná, komu to tak přijde, ale šampony mě vždy tak nějak štípaly a přišly mi prostě velmi agresivní, a to hlavně ke konečkům a k samotné pokožce. Právě v tomto mě velmi mile překvapil tento NIMBOVÝ ŠAMPON.


Kromě šamponu jsem také vyzkoušela Nimbový bylinný olej, který mě potěšil a mile překvapil snad ještě více než samotný šampon. Nechci ti ale prozradit úplně vše, protože ho ještě stále zkouším a recenzi ti připravím snad na příští týden.

A jak zaujal tento šampon tebe? Preferuješ mít veškerou vlasovou kosmetiku jednoho typu a jedné značky nebo ti nevadí rozdílnost?

Recenze: Colgate Maximum Cavity Protection Plus Sugar Acid Neutraliser zubní pasta

16. april 2017 at 17:41 | Calistka |  Recenze kosmetiky
Dnešní recenzi mi je až trapně takto recenzí nazvat. Přiznám se, že tento produkt ti chci spíše představit a ukázat než zhodnotit. Budeme se bavit o zubní pastě značky COLGATE, kterou jsem již jednou zkoušela a jak můžeš o mě vědět nejsem člověk, který by si myslel, že zubní pasty se dají objektivně zhodnotit.


Objektivní hodnocení nejsem asi schopná napsat ani dnes, protože se mi do rukou dostala pasta, která by snad měla nějak neutralizovat cukry, a tak i zabraňovat tvorbě zubních kazů. Já sama na kazy už tolik netrpím, protože se o zuby snažím starat a není to tak, jako když jsem byla malá.Tato pasta v krásném fialovém obalu má bílou barvičku a docela zajímavou vůni. Neumím říct, zda mi je vůně příjemná či ne, ale rozhodně mi asi nijak úplně nevadí.

Jak to máš se zubní pastou, která má zuby bělit, věříš na bělení pomoc obyčejné pasty?

Recenze: BALANCE Tonikum pro normální a smíšenou pleť s nízkým obsahem alkoholu od FOR LIFE & MADAGA

14. april 2017 at 14:52 | Calistka |  Recenze kosmetiky
Dnešní recenzi věnuji momentálně své nejoblíbenější značce, kterou používám k ošetření pleti opravdu každý den. Řeč opět bude o výrobky od značky FOR LIFE & MADAGA od které jsem již vyzkoušela krém na oční okolí a 24 hodinový krém (proklikem se dostaneš na recenze). Článek bude dnes věnován BALANCE TONIKU PRO NORMÁLNÍ A SMÍŠENOU PLEŤ S NIZKÝM OBSAHEM ALKOHOLU. Toto tonikum jsem měla možnost vyzkoušet díky malému vzorečku a ihned jsem věděla, že budeme velcí kamarádi, protože mi neuvěřitelně vyhovovalo.


Pokud máš na jazyku otázku na co se vlastně používá tonikum, tak ti odpovím jen tak, že já jej používám na dočištění pleti. Většinou vyčistím pleť nějakým odličovačem ve formě mléka a potom na závěr ještě vše dočistím tonikem. Nikdy bych neřekla, jak tento jeden krok navíc může pleti pomoci, protože opravdu vezme i další nečistoty nebo samotné přebytky odličovače.


Tonikum má naprosto dokonalou vůni. Ani sama nevím, k čemu bych ji přirovnala, ale voní prostě krásně jemně a při odličování je to opravdu krásné uvolnění a relaxace. Vůně je jen chvilková, což mi vůbec nevadí, protože můžu s klidem na tonikum nanést krém a vůně se nebijí.Po užití tohoto tonika jsem měla docela strach z vysušené pleti, ale musím konstatovat, že mě opravdu velmi mile překvapilo. Pleť mám vždy krásně jemnou a čistou, někdy nemám ani příliš potřebu používat další krém, ale kvůli hydrataci a prostě zvyku si ho stejně vždy dám. Nechápu opravdu jak je to možné, ale z tonika mám tak dobrý pocit, že bych se možná i bez krému opravdu obešla.

Vzoreček tonika, které můžeš vidět na obrázku, mě velmi zaujal. Minerální tonikum je na tom s vlastnostmi stejně dobře jako dnes posuzované BALANCE TONIKUM.

Tonikum má jednoduché minimalistické balení. Kdo mě zná, tak ví, že si ujíždím na skleněných a luxusních balení, ale u této značky (pokud nejde tedy o krémy) jsou designy většinou spíše jednoduché. Nicméně jednoduchost mi nevadí a balení mi přijde příjemné. Hlavně se s ním velmi dobře pracuje, a tak nějak se přiznám, že jsem si na celém tomto produktu vytvořila pořádnou závislost!

A jak jsi na tom s tonikem ty? Používáš tonikum pravidelně nebo jsi zatím ještě žádné nezkoušela?

Recenze: Starůžový šátek 70x180 cm

13. april 2017 at 10:56 | Calistka |  Recenze Ostatní
Recenzi, kterou jsem si pro tebe připravila dnes určitě oceníš hlavně v případě, že jsi stejný milovník šátků jako moje maminka. Právě pro tu jsem před časem vybírala šátek vhodný na jaro a léto, chtěla jsem něco něžného lehkého a zároveň něco příjemného a veselého.

Volba nakonec padla na šátek s potiskem ve starorůžové barvě a musím opravdu konstatovat, že se mi velmi líbí, a hlavně na léto mi přijde jako dělaný! Je totiž z velmi jemného a lehkého materiálu, takže mé očekávání, co se týká kvality a lehkosti látky splnil.


Velikost šátku je 70x180 cm, což mi přijde jako ideální rozměr, protože se dá zavázat různými způsoby nebo využít také jako přehoz přes ramena, který se v letních večerech také často hodí. Já sama šátky nosím spíše v zimním období, ale mamka si v nich zase libuje naopak v létě. Kombinace krásného šátků a kabelky také nikdy nic nezkazí.Jelikož jsem vybrala starorůžovou barvu myslím, že se bude hodit spíše ke světlejším a jasným věcem. Pokud ovšem tento odstín nemusíš určitě nezoufej, protože na e-shopu je šátek k dostání i v jiných barvách.

Líbí se ti tento šátek nebo dáváš přednost spíše tunelovým šálám?

Recenze: Batiste Fragrance Floral Essences suchý šampon pro všechny typy vlasů

9. april 2017 at 6:05 | Calistka |  Recenze kosmetiky
Kdy jsem nesvá? Abych k tobě byla upřímná, tak právě v tuto chvíli, protože mě mírně tlačí časem a já si nestíhám pomalu ani umýt vlasy, a právě proto vzniká dnešní recenze! Dáme si totiž článek o suchém šamponu značky BATISTE, který mám doma už docela dlouho.

Tento šampon jsem si koupila tak nějak na slepo, dlouho jsem vybírala, protože Batiste má opravdu docela hodně druhů na výběr. Nakonec jsem zvolila Fragrance Floral Essences suchý šampon pro všechny typy vlasů, který nemůžu ale ve všech směrech úplně pochválit.


Co mě u šamponu totiž mrzí je hlavně vůně, čekala bych, že suchý šampon bude nějak vonět, a zvláště pokud se jedná o nějaký květinový. Bohužel tomu tak není šampon totiž vůbec vůni květin nemá ba naopak docela nepříjemně chemicky zapáchá. Takže pokud jde o parfemaci tak za mě bohužel jdou body do mínusu.


Jelikož jsem byla docela dlouho blondýna nějak jsem neřešila, zda mi zůstanou na vlasech bílé fleky, protože stejně vidět nešly, najednou jsem ale bruneta a co se stalo? Vlasy mívám po použití občas u kořínků a na temeni hlavy s bílým povlakem, který musím vyčesávat opravdu docela dlouho. Nakonec se mi ovšem suchý šampon vždy podařilo dostat z vlasů dolů.Co ale musím velmi vyzdvihnout a pochválit je to, že šampon mám opravdu doma už dlouho a příležitostně ho používám. I tak mi ovšem přijde, že ho stále nějak neubývá za což jsem samozřejmě velmi ráda. Takže bonusové body za obsah, šamponu ve spreji bylo asi docela dost.

A jak jsi na tom ty? Používáš ráda a často suché šampony? Jak často si myješ vlasy?

Recenze: Fotoobraz od Saal Digital

4. april 2017 at 14:48 | Calistka
Minule jsem si pro tebe připravila recenzi fotoknihy a dnes v této oblasti budeme pokračovat. Nebudeme si sice povídat o fotoknize, ale čeká nás recenze na fotoobraz, který je opět od SAAL DIGITAL.


Dnešní recenzi nechci ani moc okecávat, protože si myslím, že u obrazu je stejně nejdůležitější motiv a vzhled. Stejně tak hodně věcí najdete zmíněných v minulé recenzi.Chápu, že ne každému se bude líbit moje fotografie, a ne každý by si tento obraz pověsil do svého pokoje, ale pro mě má tato fotografie určitý skrytý význam.


Sice jsem říkala, že dnes nebudu nic okecávat, ale pár bodu by bylo přeci jen dobré uvést.
  • Fotoobraz 5 mm kvalitního a masitého provedení.
  • Krásný, kvalitní a lesklý povrch na který se bohužel chytá docela hodně prach.
  • Motiv hodinového strojku.
  • Fotoobraz jsem si vytvářela přes SAAL Designer, který má krásné intuitivní ovládání.
  • Více než bleskurychlé dodání (snad do dvou dnů).
  • Krásně zabaleno a ochráněno před poškozením.
  • Široký výběr materiálů.

DALA BY SIS NA STĚNU SVOU VLASTNÍ FOTOGRAFII? JAKÝ MATERIÁL FOTOOBRAZU BY JSI ZVOLILA?

Recenze: Leganza Antistress tělový peeling

2. april 2017 at 14:15 | Calistka |  Recenze kosmetiky
Psát články někdy není žádná sranda a věnovat se recenzím už vůbec ne. Přiznám se, že se mi články a resty trochu kupí a energie s blížící se maturitou mi opravdu tak nějak ubývá. Proto se ti velmi omlouvám, pokud se těšíš na velkou dávku článků ta se totiž nejspíše v brzké době konat nebude.


Dnešní recenzi bych ráda věnovala peelingu značky LEGANZA, který jsem si naprosto zamilovala. Tento peeling jsem kupovala mamince na Vánoce a nebyla bych to já abych ho také nevyzkoušela. Pochopitelně nezůstalo jen u zkoušení a peeling používám možná v poslední době častěji než mamka.


Peeling má krásné hrubé, tvrdé krystaly, které odstraní odumřelou i ztvrdlou kůži. Opravdu jsem dlouho neviděla takto drsný peeling. Na tělo je poměrně tvrdý, ale já sama to mám ráda, protože nemám příliš citlivou pokožku. Pokud máš citlivou a jemnou kůži určitě s tímto přípravkem opatrněji.


Peeling má opravdu nádhernou LEVANDULOVOU vůni. Pokud jsi zvyklá na tekuté peelingy tentokrát ho nečekej, peeling LEGANZA je v krabičce, kde žádná tekutina není, jedná se pouze o samotné krystaly, které jsou sice příjemně navlhčené, ale rozhodně nečekej tekutý peeling.

A jak to máš s peelingem ty? Používáš pravidelně?