Recenze: Fotokniha od Saal Digital

11. march 2017 at 10:05 | Calistka |  Recenze Ostatní
Na dnešní den jsem si pro tebe připravila recenzi, kterou bych chtěla pojmout tak nějak jinak. Sama nevím, jak se s ní vlastně ještě poperu, protože zboží, o kterém bude dnes řeč nespadá úplně do běžných kategorií. Nejedná se totiž o kosmetiku, oblečení ani žádné módní doplňky. Dnešní recenze se bude týkat fotoknihy, kterou jsem si poprvé v životě nechala vyrobit u firmy Saal Digital.

Na firmu jsem narazila vlastně úplnou náhodou na Facebooku a předem jsem neviděla ani nečetla žádná recenze, tato firma pro mě byla úplně neznámá. Fotoknihu jsem si tedy nechala vyrobit právě u nich a musím říct, že vůbec nelituji a jsem velmi spokojená! Určitě ti ukážu fotografie a provedení, ale hlavně bych se chtěla vyjádřit k bodům, které nejvíce před objednáním zajímaly mě samotnou.
Údaje o mé fotoknize
Fotoknihu jsem si vybrala ve formátu 28 x 19 cm a vnitřní stránky jako vždy lesklé (jsem totiž zastánce lesklých fotografií). Jelikož jsem chtěla kvalitní, tvrdou knihu byla pro mě jasná tvrdá vazba. Kniha má tuším 30 stránek (pamatuji si, že jsem trochu váhala u počtu stránek a ani nevím proč).

Návrh a design fotoknihy
Já sama jsem si stáhla program speciálně od Saal s názvem SaalDesigner a musím říct, že se mi s ním velmi krásně pracovalo. Ovládání bylo intuitivní a jednoduché, program jel rychle a nijak nepadal (což se mi také u takových programů na fotky často stává). Já sama jsem si na celém návrhy nechala velmi záležet a celý jsem si ho dělala sama. Určitě bych nějaké věci ještě vylepšila nebo změnila, ale i tak jsem velmi spokojená.


Za proužky na fotkách se moc omlouvám, zrovna vysvitlo sluníčko a tak mi focení trošku ztížilo.

Kvalita tisku, stránek a fotografií
Nejsem profesionální fotograf, ale design Vám je k ničemu, když nemáte kvalitní tisk. Při nekvalitním tisku často zanikne kvalita fotografií a je to mnohdy opravdu škoda. Z kvality jsem proto měla největší strach, ale musím opravdu smeknout, protože ani jedna z mých fotografií nezměnila kvalitu či světlo nebo odstín.
Všechny fotografie zůstaly krásně zaostřené a nepoškozené. Z fotografií jsem opravdu nadšená, fotopapír je kvalitní, a tak na lesklém povrchu pěkně vyniknou. Stránky jsou poměrně hrubé a příjemné na omak.
S titulní stranou jsem trošku maturovala, protože jsem nevěděla, jak přesně fotografii umístit, tak aby vynikla a byla pěkná jak přední, tak i zadní strana. Na titulku jsem tedy zvolila svou oblíbenou fotografii hodinového strojku, protože mi přišla taková nadčasová, ale jsem docela spokojená. Vazbu knihy hodnotím také jako velmi kvalitní. Možnost vatování jsem si nezaškrtávala, protože se přiznám, že nemám tušení, co to vlastně je!Rychlost doručení
Normálně se u takových věcí na rychlost doručení ani nedívám, ale tentokrát opravdu další obrovská pochvala, protože mi kniha přišla asi po 3 dnech a já jsem na ni koukala v úplném šoku, jak rychle stihli knihu natisknout a vyrobit! No prostě klobouk dolů, toto se mi ještě asi nestalo.
Opravdu jsem tentokrát moc spokojená a služby od Saal Digital ti mohu jen doporučit. Pokud fotíš a sháníš kvalitní tisk svých fotografií myslím, že vedle určitě nešlápneš. V nabídce mají klasický tisk, fotoknihy, fotoobrazy, oznámení, přání i kalendáře. Zkrátka si myslím, že služby jsou opravdu široké a velmi kvalitní!

A jak jsi na tom ty, znáš služby Saal Digital či jejich produkty?
 

1 person judged this article.

Comments

1 Lenka. Lenka. | Web | 11. march 2017 at 19:19 | React

Fotokniha je opravdu krásná. O něčem takovém slyším poprvé, ale moc se mi to líbí. Také se mi moc líbí provedení knihy a fotky v ní vypadají moc hezky. :-)

2 cincina cincina | Web | 12. march 2017 at 22:45 | React

Fotoknihy mi přijdou jako skvělá věc:) Mamce jsem nechávala udělat fotoknihu k jejím narozeninám a byly tam naše společné fotky:) Akorát jsem to nechávala dělat u jiné firmy. Tuhle firmu neznám:)

3 - monika - - monika - | Web | 19. march 2017 at 14:38 | React

krásné :-) moc se mi fotokniha líbí, asi začnu fotit :-)

4 Daria Daria | 4. july 2017 at 10:36 | React

Využijte šikovný editor a vytvořte si vlastní fotoknihy -

http://www.printmall.cz/fotoknihy

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement