January 2017

Produkty, které bych v roce 2017 ráda vyzkoušela - 2. díl

29. january 2017 at 9:03 | Calistka |  Články o kosmetice
Minulý týden jsem tě seznámila s novým formátem článků "Produkty, které bych v roce 2017 ráda vyzkoušela" i na dnešek jsem si pro tebe připravila pokračování a trošku si opět rozšířím svůj seznam přání.

Mám takový dojem, že značka L'Oréal je velmi dobře známá a v mém kosmetickém životě zastává čestné místo snad ve všech kategoriích - krémy, přípravky na vlasy, dekorativka. O své vlasy dbám stále, a i když už si je nebarvím, snažím se jim dopřát řádnou péči. Nově jsem si vyhlídla toto sérum, které bych v brzké době ráda otestovala.

Výsledek obrázku pro L'Oréal Paris Elseve Total Repair 5 regenerační sérum na konečky vlasů

Kondicionéry jsou mým pravidelným pomocníkem, co jsem ovšem ještě nezkoušela, jsou masky na vlasy. Sama jsem na masky ještě příliš nekoukala, ale v drogériích jich je opravdu hodně. Já jsem si vybrala takovou cenově velmi krásnou variantu a myslím, že za tu cenu ji i brzy vyzkouším. Kromě této mám ještě v zálusku nějakou keratinovou.

Výsledek obrázku pro Kallos Placenta maska pro suché a poškozené vlasy

Ve rtěnkách jsem úplný amatér. Za celý život jsem měla snad tři a to takové levné, které jsem použila asi pouze jednou. Tento rok ovšem ráda napravila a nějakou rtěnku či lesk vyzkoušela. Osobně ani nemám moc tušení, jak se rtěnka vybírá, takže pokud máš nějakou osvědčenou, klidně mi napiš svůj návrh do komentářů!

Výsledek obrázku pro Revlon Cosmetics Super Lustrous™ krémová rtěnka

Je mi téměř dvacet, a abych se ti přiznala, ještě jsem nenašla řasenku, která by si poradila s mými malými, ale hustými řasami. Momentálně vlastním tři řasenky a stejně je nepoužívám. Důvod je naprosto jednoduchý většina řasenek mi řasy slepí k sobě, protože je mám kraťounké a husté. Možná tě překvapí, že jsem si zde vložila řasenku asi za 50 Kč, ale kartáček tohoto typu mi vyhovuje asi nejvíce a právě proto bych vyzkoušela nejraději právě tuto řasenku. Pokud máš i ty svůj návrh určitě neváhej a poděl se o něj právě se mnou!

Výsledek obrázku pro NYC Sky Rise Lengthening řasenka pro prodloužení řas

Tak to by ode mě bylo pro dnešek zase vše. Dnes jsou to takové věci na běžné denní použití a myslím, že v nich budeme pokračovat i příště!

Recenze Pletená taška 35x45 cm mandaly z e-shopu stoklasa.cz

26. january 2017 at 12:07 | Calistka |  Recenze Ostatní
Do školy nosím převážně jen kabelky, které jsou hlavně přes rameno. Už delší dobu mám ovšem tu stejnou a tak jsem přemýšlela, že si pořídím nějakou novou. Vybírala jsem z kabelek tak aby byly zajímavé a tak trochu i občas zpestřily třeba jen tmavý outfit, které v poslední době nosím asi nejčastěji. Volba nakonec padla na krásnou pletenou tašku s mandalou a právě tu jsem se pro tebe rozhodla ohodnotit v dnešním článku.


Kabelka vypadá a docela bych řekla, že i je taková letní, ale mně se přesto velmi líbí. Nevím nakonec, jestli ji budu nosit do školy nebo si ji nechám až na léto k vodě, kde se bude podle mého názoru vyjímat úplně senzačně.
Tato taška má 35x45 cm, což jsou ideální rozměry na nejrůznější papíry a sešity, ale je taky velmi objemná a vlezou se do ní i plavky s ručníkem a dalšími věcmi. Takže pokud máš stejně, jako já ráda spíše větší kabelky určitě koukni právě na tuto. Kabelka má pouze jednu velkou kapsu a tak v ní věci rychle najdeš. Ve velké kapse se nachází ještě malá přihrádka, která ti poslouží třeba na mobil.


Kabelka s mandalou má opravdu zajímavý potisk. Já sama jsem si v poslední době velmi oblíbila antistresové omalovánky, kde se právě motivy mandal často nacházejí a tak jsem si říkala, že by bylo velmi příjemné mít tento magický motiv i na tašce, co na mandaly říkáš ty?

Tašku je možné pořídit v několika barvách a já sama jsem měla, co dělat. Vybírala jsem z modré, červené a fialové a nakonec jsem vše nechala náhodě. Domů mi dorazila tato krásná modrá, která se budu skvěle hodit i k riflím.


Hned na první pohled jsem se zamilovala do uší této tašky. Taky se Vám tak hrozně líbí? Materiál tašky a provazy působí podle mě v reálu úplně dokonale a mně se moc líbí. Tohle ode mě bude pro dnešek asi vše a já se moc těším na tvou reakci, líbí se ti tato taška a sedí ti stejně jako mě na letní sezónu k vodě a na pláž?

Produkty, které bych v roce 2017 ráda vyzkoušela - 1. díl

23. january 2017 at 13:46 | Calistka |  Články o kosmetice
Abych k tobě byla zcela upřímná, sedím tady už nějakou dobu a místo toho abych psala článek, projíždím e-shop NOTINO a přemýšlím, co ještě za zboží jsem si tak moc oblíbila. Najednou si ovšem říkám, že když už nad oblíbenými produkty musím přemýšlet asi až tak oblíbené a nezbytné nebudou. Právě proto jsem se rozhodla dnešní článek pojmout jinak a to tím o čem jsem se už v článcích zmínila - věci, které bych si ráda pořídila v roce 2017. Je jich opravdu dost a tak bych si pro tebe i tentokrát chtěla připravit pár článků na toto téma.

Elektrický zubní kartáček budu mít už dva roky, kupovala jsem si ten nejlevnější, přeci jen brala jsem to jako zkoušku a vůbec jsem netušila, že se stane mým miláčkem, bez kterého se už téměř neobejdu. Právě proto bych si ráda pořídila nový a o něco lepší. Podle parametrů by měl být kartáček o dost lepší a já se zatím jen rozhoduji zda je konečně čas na
nový nebo mi ten starý ještě nějakou dobu poslouží.

Výsledek obrázku pro Oral B Pro 750 D16.513.UX 3D White elektrický zubní kartáček

Sama ani nevím proč, ale tak nějak mám potřebu vyzkoušet nějaké nové žiletky. Jak víš, již dlouho používám klasické Gillette Venus, ale nyní bych raději zkusila něco trošku lepšího v oblasti bikin, kdybys měla nějaký návrh, určitě budu ráda, protože já sama si nějak v této oblasti moc rady nevím a jsem prostě zastáncem klasiky. Velmi mě ovšem zaujal tento holící strojek s flexi-ball, protože mě vždy zajímalo, jak se s tím asi holí. Od Gillette bych si vybrala opravdu hodně potřeb, protože věřím, že strojek, který bude dobrý na nohy nemusí být tak skvělý na bikiny a naopak. Asi mi nezbývá než doopravdy zkoušet a vybrat si to pravé.

Výsledek obrázku pro Gillette Venus Swirl holicí strojek + náhradní břity 1 ks

Značka Real Techniques mě vždy velmi zajímala, protože jejich štětce mě prostě vzhledově uchvátily. Sama jsem se ještě stále nenaučila nanášet make-up jinak než prstem. Štětcem jsem nikdy make-up nedokázala precizně zapracovat a houbičky pro mě byly spíše utrpení. Právě proto bych ráda vyzkoušela štětce od RT. Vybraných jich mám hned několik, pravdou ovšem je, že tyto štětce jsou na můj vkus trošku dražší a obejít se bez nich zatím dokážu. Doufám ovšem, že budu mít brzy možnost nějaký vyzkoušet.

Výsledek obrázku pro Real Techniques Original Collection Finish štětec na make-up

Holicí strojek už mám dva roky a bohužel se mi zkazil. Holení naprosto nesnáším a je pro mě vždy utrpením, ale přesto se pro svůj dobrý pocit a hlavně pohodlí holím. Právě proto, že mám špatnou reakci, přikládám holícím potřebám docela velkou váhu a často do nich dávám nemalé částky. S minulým holicím strojkem jsem byla velmi, ale opravdu velmi spokojená, ale pokud si mám koupit nový, ráda bych vyzkoušela zase něco nového. Velmi zajímavý mi připadá právě tento. Pro mě trochu problémem je cena, která je docela hodně vysoká. Tak uvidíme, zda si někdy budu moci tohoto pomocníka dovolit.

Výsledek obrázku pro Philips SatinShave Prestige BRL170 dámský holicí strojek

Tak čtyři výrobky jsou za námi a toto číslo ponechám i v těchto článcích s názvem "Produkty, které bych v roce 2017 ráda vyzkoušela". Doufám, že se ti články budou líbit a určitě uvítám, když přidáš i ty věci, které bys ráda vyzkoušela nebo s kterými již zkušenost v tomto roce máš.

Recenze: Dekorační věci z e-shopu stoklasa.cz

19. january 2017 at 11:17 | Calistka |  Recenze Ostatní
Mým oblíbeným formátem článků jsou bez pochyb recenze. Miluji psaní recenzi a miluji na nich hlavně to, že je píšu právě pro tebe. Tento typ článků je takový sporný, často se v něm může projevit Vaše zaujetí a nějaké očekávání, ne vždy všechno sedí každému a tak je občas velmi obtížné vystihnout pocity, které jsou příjemné právě mně, ale čtenářce by mohly být zase naopak nepříjemné. Ale samotný text mi většinou nedává ani tak zabrat jako fotografie produktů…

Říkala jsem si, že od nového roku posunu své recenze někam trochu dále a budu se snažit mít trochu lepší fotografie. Pozadí jsem vždy řešila jen málo, protože nemám příliš prostoru na focení, volila jsem vždy jen zajímavé balící papíry nebo obyčejné bílé pozadí. Právě proto jsem se rozhodla zkusit něco jiného, co by snad recenze mohla alespoň trochu zpestřit.

A o čem že to vlastně mluvím? Mluvím momentálně o dekoračních prvcích, kterými jsou například dvě pavučinky a krásné dekorační růžičky, které by se mohly líbit i tobě, protože tyto dekorace ocení nejen blogerky, ale také slečny, které rády vyrábí či jen ženy, které mají rády dekorace.


Nejprve bych Vám ráda představila dvě krásné pavučinky, které jsou široké 15 cm, a délka je 9 m. Já jsem si vybrala růžovou a fialovou, myslím, že se tato organza bude krásně vyjímat i na stole s bílým ubrusem a podobně. Jakmile uviděla pavučinky mamka, ihned navrhovala různá DIY, které bychom mohly zkusit. Já sama mám zatím zálusku zkusit si z nich vyrobit nějaké mašle do vlasů. Tyto pavučinky prostě hodnotím více než kladně!


Miluji drobnosti a roztomilé věci a jak už sis mohla jistě všimnout, tyto krásné růžičky splňují obojí. Když jsem si je vybírala, velmi jsem se bála, že budou působit kýčovitě nebo až příliš nepřirozeně, ale myslím, že opak je pravdou a do fotografií na recenze se skvěle hodí.


Já sama jsem si růžičky uložila do whiskové skleničky a sama jsem byla překvapená, jak se mi sklenička s růžičkami najednou líbí, takže pokud máš také plno sklenic a nevíš jak je ozdobit, můžeš vyzkoušet právě tyto kvítky. Stačí možná nalít trošku vody a růžičku opatrně položit na hladinu (zatím jsem to nezkoušela, ale mohlo by to vypadat hezky). V balíčku je 10 kusů růžiček a já jsem si vybrala odstín malinové a fialkové a myslím, že jsem s těmito něžnými dívčími barvami zatím nešlápla vedle.


Jsem z těchto dekorací tolik okouzlená, že jsem se o to musela s tebou prostě podělit. Určitě uvítám i tvůj názor a doufám, že mi do komentářů napíšeš i ty své oblíbené dekorační věci, kterými si zpestřuješ například svůj pokoj nebo jinou místnost!


Oblíbené produkty za rok 2016 - 4. díl

16. january 2017 at 11:53 | Calistka |  Články o kosmetice
Původně jsem si říkala, že tři díly článků oblíbených produktů za rok 2016 by mohly stačit, ale jelikož nemám momentálně svůj notebook a nejsem schopna pro Vás připravit kvalitní recenzi s fotografiemi, rozhodla jsem se, že Vás čeká ještě jeden nebo možná i více dílů o těchto produktech.

Aby dnešní článek nezněl hloupě a byli zde produkty, za kterými si stojím bude se jednat o voňavky. Můžete to třeba brát jako voňavkový speciál a určitě připsat do komentářů své doporučení.

Toaletka, kterou už mám asi po třetí a budu se s ní opět muset brzy rozloučit… tak přesně to je můj milovaný fialový Bruno Banani, kterého jsem si velmi oblíbila jak já, tak moje maminka. Původně jsem ho zde vůbec zařadit nechtěla, protože ho už používám opravdu velmi dlouho a svědčí o tom i spotřeba a to, že si tuto voňavku vždy velmi ráda pořídím znovu!

Výsledek obrázku pro Bruno Banani Magic Woman toaletní voda pro ženy notino

Toaletka, která nebyla nijak drahá, ale přesto jsem si ji velmi oblíbila a myslím, že s ní nadělala i mnoho parády. Pokud sháníte něco silnějšího a kořeněného s nádechem kyselosti i sladkosti mohu doporučit právě tuto oranžovou Beyonci. Voňavky od Beyonce mi voní vskutku téměř všechny, ale právě tato oranžová (přes nenávist k této barvě) si mě získala nejvíce.
Jako další mohu určitě doporučit toaletku ve fialovém balení, která je také velmi příjemná a má jemnější okouzlující vůni.

Výsledek obrázku pro Beyonce Heat Rush toaletní voda pro ženy notino

Voňavka, kterou jsem objevila u kamarádky. Recenzi na ni jsem ti už dávno přinesla a už tehdy jsem velmi chválila to, že vydrží a jde cítit i ve vodě (zkušenost z koupaliště a vířivky). Vůně je velmi kořeněná a ostrá, takže se to nesmí přehnat, ale i tak já sama mohu velmi doporučit. V drogérii jsem na ni narazila za 100,- takže pokud budete hlídat akce a mít štěstí určitě po ní sáhněte.

Výsledek obrázku pro Elode So Lovely parfémovaná voda pro ženy notino

Když se mi dostal do rukou pouhý vzoreček této MEXXky ihned jsem věděla, že to bude moje přání na parfémek, který bych si v roce 2017 velmi chtěla pořídit. Zatím jsem se k tomu ještě nedostala, navíc je momentálně i vyprodaný. Tak uvidíme, zda mi to vyjde.

Výsledek obrázku pro Mexx Energizing Woman parfémovaná voda pro ženy notino

Ode mě by to bylo pro dnešek vše. Jak už jsem zmínila nahoře, tento článek je takový voňavkový speciál, ale i to je občas potřeba. Doufám, že jsem ti přinesla alespoň trochu inspirace a nápadů na nové voňavky, které třeba podle mě stojí opravdu za to.

Oblíbené produkty za rok 2016 - 3. díl

9. january 2017 at 23:51 | Calistka |  Články o kosmetice
Články, které pro tebe tvořím často vznikají o dost dopředu a jsou psány třeba s předstihem jednoho nebo i více týdnů. Tento článek je jeden z nich. Nějak se mi nechce ještě spát, a tak jsem se rozhodla napsat článek na blog abych nebyla v lednu v takovém presu, jak to nejspíše vypadá. Ale pojďme k věci. Dnešní článek je již 3. díl mých oblíbených produktů za rok 2016.

Zubní kartáčky jsem upřímně nikdy příliš neřešila. Zlom přišel až v osmé třídě, kdy jsem začala nosit fixní rovnátka a více se zajímat o ústní hygienu. Ze začátku jsem si kupovala Curaproxy, které do teď mohu jen doporučit zastáncům manuálního čištění. Později jsem přešla na elektrický kartáček, ale z důvodu financí, a hlavně nějakého strachu z tohoto zboží jsem si koupila ten nejlevnější a hele! Kartáček mám opravdu už delší dobu (možná i přes dva roky) a neměnila bych!
Tímto tě asi nepřesvědčím, upřímně to ani nejde, protože si stále myslím, že kartáčky jsou sporným tématem a každému může vyhovovat něco jiného. Pokud se ale bojíš z přechodu určitě bych doporučila vyzkoušení elektrického kartáčku.
Často se mi sice stává, že mě celkem bolí kupovat náhradní hlavice, které nejsou zrovna levné, ale mě osobně se tato investice líbí, protože jsem si jistá, že mám krásně vyčištěné zuby. V budoucnu a doufám, že právě v tomto roce přejdu na zubní kartáček trošku lepší úrovně.

Výsledek obrázku pro Oral B Vitality Sensitive Clean - D12.513S elektrický zubní kartáček notino

Věc, s kterou zatím ještě zkušenost nemám, ale velmi se mi líbí nápad jsou tyto elektrické natáčky. Toto zboží jsem koupila mamince na narozeniny a zatím jsme ji ještě nezkoušely, ale docela dlouho jsem vlastně nevěděla, že něco takového existuje, a právě proto jsem zde i tyto natáčky zařadila, protože nahřívání je opravdu bez práce!

Výsledek obrázku pro BaByliss Volume & Curl 3060E elektrické natáčky notino

Holení zrovna příliš nemusím, ale kdo ano? S těmito břity a holícím strojkem jsem si ovšem už tak nějak na svůj rituál zvykla. Tuto značku preferuji a nepoužívám již nic jiného kromě elektrického strojku, který jsem ti představovala v minulém článku. Takže pokud stále sháníš nějaké kvalitní žiletky a holení je pro tebe utrpení za sebe mohu určitě doporučit právě tyto.
Jelikož jsem člověk, který se bez techniky pomalu nehne ani v koupelně určitě bych chtěla vyzkoušet i Veet Sensitive Precision™ elektrický zastřihovač chloupků. Pokud s ním již máš nějaké zkušenosti určitě mi je napiš do komentářů, protože já si stále nejsem nějak jistá, zda si ho mám či nemám pořídit. Každopádně by to mohl být možná adept na náhradu mého holícího strojku. Trošku mě ovšem mrzí, že nabíjení je na baterie.

Výsledek obrázku pro gillette venus notino

Jestli nějaký pudr miluji tak je to právě tento a možná je to i tím, že žádný jiný zkoušet nepotřebuji. Tento pudr používám již pěkně dlouho a jsem s ním maximálně spokojená. Pokud na pleť nanáším make-up vždy zapudrovávám u BB krému většinou ne, ale i tak ho musím opravdu dát do nejlepších produktů za minulý rok. Myslím, že na tomto pudru by se shodla spousta žen, jsi mezi nimi i ty?

Výsledek obrázku pro rimmel stay matte pudr notino

Tak to je ode mě pro dnešek zase vše. Vlastně pro dnešek… do konce dnešku zbývá už je malá chvíle, a tak jdu rychle zveřejnit tento článek a spát. Přeji ti tedy dobrou noc! Tvá Calistka.

Oblíbené produkty za rok 2016 - 2. díl

2. january 2017 at 2:51 | Calistka
Minulý článek o oblíbených produktech se mi psal hrozně krásně a doufám, že i pro tebe bylo čtení článku příjemné. Dnes jsem si pro tebe připravila pokračování. Pojďme se tedy podívat jaké produkty mě ještě zaujaly v roce 2016.

Víte, že jsem parfémový maniak a už minule jsem vyhlásila svého bezkonkurenčního favorita, ale myslím si, že i tato novinka, která se mi do rukou dostala pouze ve vzorečku určitě stojí za zmínku. Vůně Katy Perry se objevila v roce 2016 a mě se velmi na ni líbila sladká vůně, kterou jsem ještě snad necítila. Takže pokud máš ráda opravdu hodně sladké vůně zde je můj favorit.

Výsledek obrázku pro katy perry mad love notino

Téměř celý rok mi při líčení pomáhal tento make-up s modrým víčkem (modré víčko je prostě poznávací znamení! :D). Musím říct, že jsem mu velmi vděčná za práci, kterou vždy vykonal a nemám mu zkrátka, co vytknout. Používám ho sice už asi delší dobu, ale stále ho mám velmi ráda.
Jelikož tento make-up jednu dobu nebyl k dispozici na mém oblíbeném internetovém e-shopu (a pořád tam není :() kvůli ceně jsem si ho v drogérii nepořizovala. Musím říct, že je opravdu rozdíl 139 Kč a 279 Kč. Proto jsem přešla na skvělý BB krém od Garnier, který sice nemá tak dokonalé krytí, ale zase má skvělou výdrž a na pleti působí velmi přirozeně, ale o tom třeba až příště.

Výsledek obrázku pro rimmel match perfection notino

V roce 2016 jsem až příliš přičichla ke značce Bione, kterou jsem si velmi oblíbila. Mým jasným favoritem od této značky je toto tělové mléko, které mi snad nikdy nedojde a má opravdu velmi milou cenu.
Nejsem si úplně jistá, zda jsem Vám tento produkt recenzovala, ale myslím si, že ano. Ale jen tak pro připomenutí musím vyzdvihnout rychlé vstřebávání a příjemnou konzistenci, trochu nevýhodou je to, že tělové mléko nevydrží hydratovat pokožku až tak dlouho.
Za vyzkoušení určitě stojí také pleťové krémy, které mohu doporučit jako základ pod make-up. Krémy na ruce a vlasová kosmetika si mě také velmi získala.

Výsledek obrázku pro bione cosmetics lavender notino

Jelikož jsem milovník krému na ruce vyzkoušela jsem tentokrát tuto pro mě neznámou značku Leganza. Krém je velmi příjemný, hydratace není zase až tak slavná, ale ta vůně! Ano jelikož je to už druhý levandulový produkt v tomto článku mohla jsi pochopit, že jsem zkrátka milovník této voňavé rostlinky, která mě osobně tak nějak svou vůní konejší a uklidňuje.
Jelikož mě zaujala tato značka vážně zaujala koupila jsem mamince na narozeniny celý set, který obsahoval krém na ruce a nohy, sprchový gel, tělové mléko, denní a noční krém a peeling. Doufám, že ti společně s mamkou připravíme na tyto produkty recenze. Já sama jsem asi nejvíce zvědavá na peeling, který opravdu vypadá velmi slibně. Sama jsem zatím žádné výrobky kromě krému na ruce nezkoušela, ale alespoň víš, na co se možná můžeš v novém roce těšit.

Výsledek obrázku pro leganza lavender notino

Tak čtyři produkty jsem ti opět představila a další si nechám na příště. Uvidíme, které produkty zase vyzdvihnu, protože ještě pár favoritů určitě mám. Pokud máš i ty za rok 2016 nějaké své oblíbence určitě mi je můžeš napsat do komentářů abych se měla zase čím inspirovat na rok 2017.