Recenze: Oral B Vitality Sensitive Clean - D12.513S elektrický zubní kartáček

25. february 2015 at 14:55 | Calistka
Není tomu tak dávno, co jsem Vám tady recenzovala obyčejný zubní kartáček, který má doma snad každá z nás. Tehdy byla řeč o měkkém a velice něžném Curaproxu. Přiznám se Vám, že jsem ovšem teď svou ústní hygienu přesunula na trochu jinou úroveň. Přešla jsem totiž z manuálního kartáčku na elektrický a řeknu Vám teda, že je to hrozný nezvyk, ale jsem maximálně spokojená a myslím, že i pro mé zuby je to tak lepší.

Upřímně znám pouze jednoho jediného člověka, který používá elektrický kartáček. Já sama jsem vždycky byla naučená na ten obyčejný, který běžně koupíte v obchodě nebo lékárně, ale jelikož jsem měla v poslední době takový pocit nedokonale vyčištěných zubů, poradila mi maminka, ať do elektrického kartáčku přeci jen zainvestuji a vyzkouším jeho kvality. Dala jsem na její radu a na e-shopu parfums.cz konkrétně ZDE jsem si zakoupila Oral B Vitality Sensitive Clean - D12.513S.


Myslela jsem si, že si na používání kartáčku nezvyknu a proto jsem si vybrala jeden z levnějších, který je na trhu. Když mi dorazil domů, ihned jsem běžela do koupelny a čistila si zuby. Můžu Vám říct, že koupelna byla snad skoro celá d zubní pasty a vody, jak jsem s kartáčkem neuměla a pasta všude prskala. :D Nakonec jsem se rozhodla přečíst si i návod což běžně nedělám, zjistila jsem, co dělám špatně a každé mytí je už o něco lepší. Na začátku všeho to byl hrozný nezvyk, dokonce jsem si často říkala, že se vrátím zpět k manuálnímu čištění. Ale setrvala jsem a funkci kartáčku si nemůžu vynachválit.

Možná si říkáte, že Vám v porovnání s klasickým kartáčkem zuby nevyčistí o moc lépe, ale opak je pravdou. Tento kartáček se dostane i na těžko přístupná místa, vykoná 7600 rotačních otáček za jednu minutu, což byste běžným kartáčkem vůbec neměli šanci vykonat. Navíc v poslední době slýchám, že mám bělejší zoubky, za což jsem velmi ráda, protože genetika mi nějak krásně bílý a zářivý úsměv nenadělila, prostě taková obyčejná klasika. Kartáček má jemné štětinky a můžu říct, že mi z něj naštěstí nekrvácí dásně, jak jsem se obávala. Proto pokud máte problémy s citlivostí a krvácením dásní myslím, že se tohoto kartáčku nemusíte bát.


O tomto výrobku bych se opravdu dokázala rozepsat ještě více, ale myslím, že na základní představení stačilo. Pokud Vás napadnou nějaké otázky, určitě se ptejte do komentářů. Dále nezapomeňte říct Váš názor a hlavně zkušenosti s těmito elektrickými kartáčky.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Elis Elis | Web | 25. february 2015 at 16:54 | React

Už jsem o tom několikrát uvažovala, ale vždy jsem couvla, zvyk je zvyk, ale po tvém článku jsem už nalomená...

2 - monika - - monika - | Web | 25. february 2015 at 17:38 | React

... používám obyčejný zubní kartáček, kdysi jsem měla elektrický, ale někde jsem četla rozhovor se zubařem a ten říkal elektrický zahodit, že dobře nečistí, takže letěl do koše ... :-D

3 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 27. february 2015 at 11:19 | React

Elektrický kartáček jsem nikdy neměla a ani po něm netoužím :-)

4 Kerie Kerie | 11. march 2017 at 8:57 | React

Zubní kartáčky jsou neméně důležité, než výběr kvalitní pasty:

https://www.lampone.cz/zubni-kartacky/

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement